O mých korzetech

10. září 2010 v 19:42 | Black Dahlia |  O korzetech
Ráda bych vám nyní přiblížila korzety, které vyrábím. Jejich základní vlastnosti, čím jsou inspirovány, jak vyráběny...


Korzety, které nabízím, jsou takzvané "custom made" neboli šité na míru. V praxi to znamená, že každý kus je od počátku do konce výroby přizpůsobován požadavkům zákazníka a zhotoven přesně na míry jeho těla. 

V současné době mám v nabídce čtyři různé střihy, z nichž můžete vybírat. (Podrobnější informace k jednotlivým střihům a jejich funkcím najdete zde.) Všechny střihy jsou inspirovány dochovanými korzety pocházejícími z let 1890-1910. V některých ohledech bylo třeba korzety přizpůsobit dnešní době, ať už se jedná o použité materiály nebo technologii. Při tvorbě střihů jsem kladla důraz především na rozvržení jednotlivých dílů, aby zůstaly zachovány původní funkce každého korzetu.
Nepoužívám žádné generátory střihů, pro každý korzet rozpočítávám a rýsuji střih podle zadaných měr, v některých případech i za použití křivítka. Jedná se o dost složité počítání, které vyžaduje absolutní přesnost, proto tvorba střihu zabere někdy i několik hodin. Jakákoli minimální odchylka se ve výsledku nemilosrdně promítne.

V minulých stoletích býval korzet nošen výhradně jako spodní prádlo. Korzet ode mne můžete nosit jako součást svrchního oděvu i jako spodní prádlo. Všechny mé korzety mají bavlněnou podšívku, aby byly příjemné i při nošení na holé tělo, (je však lepší obléci pod korzet košilku). Ačkoli vrchní vrstva musí splňovat určité požadavky, výběr látky je víceméně na vás. Oblíbený je satén, samet, brokát, taft... Obě vrstvy korzetu zpevňuji vlizelínem, případně nažehlovacím plátnem. K základní "výbavě" korzetu patří dále pevné plastové kostice v každém švu, šněrování a prošívaná destička pod něj. (Více o látkách, kosticích a dalším sortimentu naleznete v rubrice "Materiály".)

Na mnou ušité korzety poskytuji plný servis, to znamená, že pokud by byl s korzetem náhodou nějaký problém, bezplatně vám ho opravím. Samozřejmě, že nevhodným pohybem "zlomená" kostice či cigaretou propálená látka není chybou materiálu ani zpracování, a proto není důvodem k reklamaci.


Šiju především pro radost, nemám řemeslné ani umělecké vzdělání, vše se učím sama z literatury a studiem prací zahraničních tvůrců. Mé výrobky nejsou dokonalé, ale neustále se snažím něco vylepšovat k vaší plné spokojenosti.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama